Dowiedz się więcej o „Szum z Nieba"

Podstawowe informacje o naszej misji, redakcji, ilości egzemplarzy itd.

nowe-foty_160.jpg

SZUM z nieba

„Szum z Nieba” i Wydawnictwo Mocni w Duchu to dwie współpracujące redakcje, coś w rodzaju „2 w 1”. Jasno podzielone obowiązki nie wykluczają spontaniczności, którą kochamy. Wspólnie troszczymy się o to, żeby „Szum” i książki były piękne, ciekawe i mądre. No a przede wszystkim, żeby Czytelników (i nas) przybliżały do Boga.

0
LAT RAZEM
0
Autorów
0
Egzemplarzy
0
Artykułów
Image

Opiekunem duchowym „Szumu z Nieba” jest o. Jacek Olczyk SJ. 

Dyrektor Centrum Mocni w Duchu, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty Mocni w Duchu oraz Młodość - lubię to!

Autor książki: "Skruszona skała" - synteza tematyczna o św. Piotrze. 

Image

Redaktor naczelną „Szumu z Nieba” jest Malwina Kocot, zwana Malwą. 

Twórcza, dynamiczna i konsekrowana. Mistrzyni motywacji – nawet z kamienia tekst wyciśnie, więc autorzy negocjują tylko terminy. Z wykształcenia malarka i grafik, dba o stronę wizualną naszego czasopisma oraz kanału Mocni w Duchu  – Jezuici TV. Zafascynowana duchowością św. Ignacego, jest kierownikiem na rekolekcjach ignacjańskich i z pasją towarzyszy ludziom w odkrywaniu Boga również w codzienności. Prowadzi rekolekcje i warsztaty wyjazdowe. Oprócz tego na co dzień zajmuje się gryzmołami, z których potem powstają ilustracje do bajek i komiksów chrześcijańskich. 

Najbardziej kolorowa i zakręcona postać w naszej redakcji, promuje kobiecość w sukienkach i z kwiatem we włosach.

Image

Teksty nadesłane do pisma redaguje Anna Lasoń-Zygadlewicz, polonistka z zawodu, z pasji charyzmatyczna tłumaczka. W „Szumie z Nieba” jej specjalność to „nożyce kontrolowane”, czyli: jak z artykułu ośmiostronicowego zrobić dwustronicowy, żeby czytelnicy skorzystali, a autor nie zszedł na zawał, otrzymując swój tekst do autoryzacji.

Ania jest autorką książki „Jesteś piękna, nawet jeśli tego nie widzisz"  na podstawie której prowadzi konferencje i warsztaty dla kobiet. Ania marzy o tym, żeby wszystkie z nich choć raz zobaczyły siebie oczami Pana Boga.

Prywatnie kocha czytać bajki swoim dzieciom, sama też pisze dla nich powieści. Wkrótce w naszym wydawnictwie ukażą się „Opowieści Pana Krawężnika jej autorstwa".

Image

Dyrektorem Wydawnictwa Mocni w Duchu jest Joanna Sztaudynger. Jest także korektorką „Szumu z Nieba”, sama pisze (np. książki: Mama jest piękna i chuda oraz Tata po prostu jest, a ponieważ lubi słuchać i pytać, chętnie przeprowadza wywiady.

Prywatnie żona i mama czwórki energicznych i błyskotliwych dzieci. Kocha bieganie, jazdę na rowerze, spacery z psem i wszystko, co można robić na świeżym powietrzu. Mimo że w pracy dużo czyta, wolny czas również spędza z książką. Jak prawdziwy mól książkowy, ma jeszcze stos książek do przeczytania, a pociąga ją tyle tematów, że nie sposób zliczyć. Przez wielu z nas uznawana za eksperta w dziedzinie „dzieciologii”, podejrzana jest również o dar bilokacji, ponieważ w niewyjaśniony sposób udaje jej się łączyć rodzinę, pasje i pracę.

Image

Kesja Lewandowska dba o naszą ewangelizację poprzez Internet i zajmuje się kanałem YouTube „Mocnych w Duchu”.

Kesja ma wrodzony talent do IT. Podejrzewamy, że w kołysce bawiła się kablami USB, a do snu czytano jej podręcznik programowania. Co ciekawe, wyrósł z tego mól książkowy, z czego chętnie korzystamy przy redakcji książek naszego wydawnictwa.

Prywatnie Kesja pasjonuje się rozkładaniem fabuł powieści na części pierwsze. Nas też rozkłada – swoją pasją do języków obcych. Ostatnio zrobiły jej się skośne oczy, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że zaczęła studiować na japonistyce. To będzie jej czwarty język i tylko Pan Bóg wie, czy na tym się zakończy.

Image

Bogusia Dziedzic zajmuje się projektowaniem okładek naszych książek, składem ich tekstu, bieżącymi zadaniami graficznymi oraz współpracą z drukarniami. Marzy o kolejnych studiach z dziedziny grafiki komputerowej, ale czeka, aż jej czwórka dzieci nieco podrośnie. Jest mistrzynią samoorganizacji – pracę koncepcyjną wykonuje, jedną ręką mieszając spaghetti, a drugą trzymając telefon przy uchu. Przy czym jej mózg równolegle rejestruje, gdzie przebywa najmłodsza latorośl i dlaczego jest tak podejrzanie cicho.

Bogusia to twórcza estetka, jej specjalność to przemeblowania, przeprowadzki i zmiany. Monotonię prac domowych zagłusza dobrą muzyką. Kocha nowe wyzwania i męża (gitarzystę zespołu Mocni w Duchu), więc sama szkoli się w grze na instrumentach perkusyjnych, poza tym śpiewa w Mocnych w Duchu.

Image

Anna Pudlarz pracuje w dziale sprzedaży, zajmuję się obsługą klientów i czuwa nad tym, by każdy numer „Szumu z Nieba” jak najszybciej dotarł do odbiorców. Dba również o stronę internetową naszej księgarni wysyłkowej.

Ania gromadzi i wspiera świeckich towarzyszy duchowych, którzy pomagają osobom potrzebującym kierownictwa duchowego, i sama posługuje w ten sposób na rekolekcjach ignacjańskich. Jest także członkiem zarządu Stowarzyszenia Ewangelizacyjno-Charytatywnego Mocni w Duchu.

Prywatnie realizuje swoją ciekawość świata przez dalekie podróże. W wolnych chwilach pielęgnuje swój ogród, a jako miłośniczka natury i fotografii robi również dobre zdjęcia. 

Image

Wojtek Sarba   

banery na strona szum5

banery na strona szum b

banery na strona szum4

banery na strona szum3

banery na strona szum

banery na strona szum2

banery na strona szum7

banery na strona szum8